|

Przegląd światowego rynku papierosów elektronicznych

Skala globalnego rynku e-papierosów zagranicą rośnie dynamicznie, a akceptacja tego rodzaju urządzeń w erze Z jest wysoka. Już w pierwszym kwartale 2022 roku wartość światowego rynku e-papierosów sięgnęła 25 miliardów dolarów. Szacuje się, że wielkość zagranicznego rynku e-papierosów nadal będzie rosnąć w tempie 35% w 2022 roku, przekraczając łączną wartość 108 miliardów dolarów.

Rynek amerykański nadal się rozwija, będąc liderem w segmencie e-papierosów. W 2021 roku rynek e-papierosów w USA stanowił ponad 55% całkowitej wielkości światowego rynku zagranicznego, a następnie rynek w UE i Wielkiej Brytanii.

Stany Zjednoczone, Unia Europejska, Wielka Brytania i Azja Południowo-Wschodnia stały się obszarami o największej popularności e-papierosów, gdzie ludzie najczęściej korzystają z tych urządzeń.

Na podstawie popularności stron internetowych sprzedających e-papierosy w Europie Zachodniej, można zauważyć, że bardziej preferowane są opakowania jednorazowe oraz zestawy vape. Urządzenia vape mają zazwyczaj niewielką oraz kompaktową konstrukcję. Opakowania jednorazowe są projektowane w formie cylindrów i charakteryzują się różnorodnymi kolorami.

W Stanach Zjednoczonych bardziej popularne są waporyzatory jednorazowe. Wygląd urządzeń do waporyzacji w USA charakteryzuje się bardziej płaską, krótką i solidną konstrukcją, a powłoki zewnętrzne mają często kolorowe wzory.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *